Poprzedni temat «» Następny temat
Nowotwór tkanek miękkich.
Autor Wiadomość
Dominikaa 
Debiutant

Wysłany: 2012-02-17, 17:04   Nowotwór tkanek miękkich.

Witam.Wczoraj byłam z moją kotką na prześwietleniu łapki,które wykazało,że ma nowotwór tkanek miękkich(widać też nacieki na kości) :cry: . Pani doktor zapisała tabletki Encorton i chciałam się zapytać na jakiej zasadzie działają te tabletki? przeciwbólowo? przeciwzapalnie? czy kotka odczuwa ból? lekarze dają jej 6-8-12 miesięcy życia :cry: .Dzisiaj zauważyłam,że kotce trzęsła się ta chora łapka..czy to z bólu? dodam,że zdrowa też jej się trzęsła..czym to mogło być spowodowane? pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź .

Mania 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2012-02-17, 21:11   

Witam,
w jakim wieku jest kot i która część łapki jest zmieniona chorobowo?
Encorton ma silne działanie przeciwzapalne, które skutkuje zmniejszeniem bólu i poprawą samopoczucia.
Przypadki, w których proces nowotworowy obejmuje kość wiążą się niestety zwykle z odczuwaniem silnego bólu.
W jakim stanie ogólnym jest Pani kotka?
Pozdrawiam

Dominikaa 
Debiutant

Wysłany: 2012-02-18, 09:58   

Kotka ma 12 lat,łapka lewa tylna,która jest w sumie mocno napuchnięta :( z tymi naciekmi dokładnie nie wiem jak jest lekarz powiedział tylko,że widzi,że są już nacieki na kość :( .Kotka w sumie praktycznie ciągle leży ..mało je,wstaje czasami chwilę pochodzi i znów się kładzie .. :( .

Dominikaa 
Debiutant

Wysłany: 2012-02-18, 10:34   

Mam jeszcze 2 pytania...czy te nacieki na kości oznaczają,że nowotwór atakuje kości? i jak pisałam wyżej kotce trzęsła się ta chora łapka(zdrowa po chwili też zaczęła...) to z bólu?

Mania 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2012-02-18, 15:49   

Witam ponownie,
nie widziałam zdjęcia RTG, ale określenie, że nowotwór nacieka kość, oznacza, że doszło już do objęcia kości procesem nowotworowym.
Optymalne było by skontaktowanie się z lekarzem weterynarii - onkologiem - proszę spytać lekarza prowadzącego kota, gdzie przyjmuje najbliższy specjalista (ew. można skonsultować wyniki badań).
W przypadku gdyby węzły chłonne nie były w widoczny sposób zaatakowane, proces chorobowy dotyczyłby obwodowej części kończyny i wyniki badań krwi byłyby dobre, a pozostałe kończyny zdrowe, można rozważyć usunięcie zaatakowanej przez nowotwór łapy (zwierzęta które spełniają powyższe warunki dobrze radzą sobie na 3 kończynach i nad podziw szybko dochodzą do siebie po operacji).
W innym wypadku pozostaje niestety podawanie leków przeciwzapalnych i/lub przeciwbólowych, a kiedy przestają działać i widać , że zwierzę cierpi - podjęcie decyzji o eutanazji :sad:
Pozdrawiam

Dominikaa 
Debiutant

Wysłany: 2012-02-18, 19:38   

dziękuję za odpowiedź,pozdrawiam .

Odpowiedz do tematu