Poprzedni temat «» Następny temat
kurs na tresera psów
Autor Wiadomość
prevet 
Debiutant
co? cooo!

Wysłany: 2006-10-31, 17:11   kurs na tresera psów

czy słyszał ktoś o jakiś kursach/szkoleniach dla ludzi, którzy chcą tresować psy?
jestem bardzo zainteresoawana takim kursem, ale nie umiem znaleźć nigdzie informacji na ten temat :sad:
czy po takim kursie (o ile istnieje takowy, ech... :neutral: ) zdaje się jakieś egzaminy?
jeśli nie kurs, to jak zdobyć takie wiadomości i uprawnienia?

Kiwi 
Multichampion
EwrybadyŚwizduGwizdu

Wysłany: 2006-10-31, 21:26   

Są organizowane takie szkolenia, przeważnie można znależć ogloszenia w Związku Kynologicznym. Nasz wrocławski oddział mieści się na ulicy Leszczynśkiego(boczna Świdnickiej, lub Kazimierza Wielkiego).
Są też prowadzone szkolenia w róznych szkółkach tresury psów. Jak znajdę dokładniejsze informacje o szkołach gdzie sa przeprowadzane takie kursy, to ci dam znać.

Też jestem zainteresowana takimi kursami...oprócz tego, interesuje mnie sędziowanie na wystawach... jak znajdę tylko jakies informacje, to od razu wszystko piszę. :cool:

mystic 
Bywalec
Sid Leniwiec

Wysłany: 2006-11-03, 22:05   

Jeśli chodzi o sędziowanie, to najpierw trzeba się pobawić w asystenturę (po 4 latach i "zaliczonych" 12 wystawach można zdawać exam na sędziego krajowego). Zaś żeby zostać owym asystentem, to trzeba się aktywnie udzielać w związku (sukcesy wystawowe/hodowlane) i zdać egzamin (najlepiej po uprzednim kursie z ras, historii ZKwP, regulaminów, podstaw wety :wink: i takie tam). Musi być jakiś regulamin na zkwp.pl

Ze szkoleniem psów to pewnie bardziej skomplikowana sprawa - jak dla mnie mega odpowiedzialna. Ale jestem ciekawa co tam wynajdziecie :)

edukacjazawodow 
Debiutant
edukacjazawodowa

Wysłany: 2011-04-01, 18:00   Kurs Treser Psów

Instytut Edukacji i Kształcenia Praktycznego w Bolesławcu zaprasza na profesjonalny kurs TRESER PSÓW. Głównym prowadzącym jest:
Zula Przybylińska - przedstawicelka na Polskę PDTE (Pet Dog Trainers of Europe) założonego przez Turid Rugaas. Członek Polskiego Stowarzyszenia Treserów. Współzałożycielka Fundacji Alaris, autorka książki "Pies. Cała prawda."
Kurs nie jest oparty na jednej metodzie szkoleniowej, i jest zakończony egzaminem. Wydajemy zaświadczenie o posiadanych kwalifikacjach zawodowych wg wzoru MEN, finansowanie z urzędu pracy dla osób bezrobotnych.
698213229
www.edukacjazawodowa.pl
biuro@edukacjazawodowa.pl
zoopsycholog, zoofizjoterapeuta

kasialab 
Debiutant
kasialab

Wysłany: 2011-11-17, 15:17   

Studium treserów psów i zoopsychologów (specjalność psy i koty)
www.silvalupus.pl
Cele:

Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych zawodowym szkoleniem psów we własnej szkole oraz terapią zachowań. Naszym zdaniem aby móc w 100% oddać się wykonywaniu zawodu szkoleniowca należy posiadać umiejętności zarówno z zakresu szkolenia psów jak i radzenia sobie z trudnymi zachowaniami zwierząt towarzyszących.

Kurs obejmuje w sumie 320 godzin w tym:

- 72 godzin teoretycznych (wykłady, seminaria, warsztaty)

- 248 godzin zajęć praktycznych pod nadzorem instruktorów

- 120 godzin praktyki zawodowej (schronisko, szkoła dla psów)

Odpowiedz do tematu