Poprzedni temat «» Następny temat
biała plamka na nosie psa
Autor Wiadomość
Partycja 
Debiutant

Wysłany: 2010-02-27, 11:53   biała plamka na nosie psa

Od niedawna zauważyłam ze nosie mojego psa ( yorkshire terrier,8lat) pojawiła sie biała plamka. Wyglada to tak jakby zdzierał mu sie nos. Plama czasami robi sie zaczerwieniona .Niebardzo wiem co mam robić bo nie mam poęcia co moze byc przyczyną. Mój piesek lubi sie bawic w lesie ale wątpie że przyczyna mogłoby być zranienie bo bardzo uwaznie go obserwuje i uważam na niego i nie zauważyłam zeby sie zranił.Ponadto po każdym spacerze bardzo wnikliwie go oglądam . Ta plamka nie chce sie zagoić a nie chce sama robić jakis opatrunków bo boje sie, że mogłabym mu jeszcze bardziej zaszkodzić. Bardzo sie martwie i prosze o pomoc.
Patrycja

Jucha 
Medalista
Biegać-Gryźć-Wąchać

Wysłany: 2010-03-01, 19:45   

Tutaj potrzebna jest wizyta u weta - najlepiej jak pobierze fragment "plamki" do badania. Wyszperałem gdzieś podobny przypadek - polecali smarowanie jodyną (pomaga na objawy, nie likwiduje przyczyny). Ale uwaga, dopiero po badaniu. Co do jodyny, pogadaj z wetem. Białe plamki to objaw, który może sygnalizować wiele (jak np. wysypka u człowieka). Idź do weta, ew. wrzuć jakieś zdjęcie.
Pozdrawiam,

Odpowiedz do tematu