Poprzedni temat «» Następny temat
caloroczne wypadanie siersci u huskiego
Autor Wiadomość
agnieszka2202 
Debiutant

Wysłany: 2012-05-26, 18:21   caloroczne wypadanie siersci u huskiego

mam 4 letniego huskiego , naszym problemem jest to ze pies sie leni caly rok ! a siersci w ogole nie ubywa, jest to strasznie meczace, wszedzie pelno wlosow, czesanie nic nie daje. probowalam preparatow witaminowych, np lavety ale efektow nie bylo widac. co robic ?

Mania 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2012-05-27, 08:05   

Witam,
czym karmi Pani psa i czym go Pani wyczesuje?
Czy próbowała Pani preparatów z odpowiednio dobranymi kwasami tłuszczowymi np. Gammolen lub Vetoskin?

agnieszka2202 
Debiutant

Wysłany: 2012-05-27, 09:54   

przewaznie gotuje mu sama, np watrobke z kasza, serca z kurczaka glownie podroby, kupuje mu takze sucha karme z royala albo jakas inna. nie probowalam takich preparatow, jedynie krople laveta . wyczesuje go szczotka, albo gumowa rekawica zakladana na reke

agnieszka2202 
Debiutant

Wysłany: 2012-05-27, 10:04   

dodam ze pies sie nie drapie, skora sie nie luszczy tylko siersc mu ciagle wychodzi, i jest troche matowa, czytalam o tych preparatach i sa stosowane w stanach alergicznych, czy pomimo tego ze psa siersc nie swedzi moge mu ktorys z nich poddawac ?

Mania 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2012-05-27, 12:47   

W domowej diecie może być niedobór kwasów tłuszczowych.
Wymienione przeze mnie preparaty stosuje się również przy alergiach, ale przy wypadaniu sierści dają zwykle bardzo ładne rezultaty jeśli stosuje się odpowiednie dawki (gammolem 1kaps/5kg m.c, vetoskin 1kaps/15kg m.c)
Ja osobiście chyba najwięcej dobrych doświadczeń mam z gammolenem, ale vetoskin też jest ok.
Dodatkowo proszę zaopatrzyć się w przyrząd do wyczesywania martwych włosów.
trymer ząbkowy (ten większy) lub
filcak zagięty
Husky mają taki włos, że u jednego lepiej się sprawdza pierwszy, a u drugiego drugi (choć w założeniu służy do usuwania kołtunów) - w każdym razie któryś z tych dwóch się nada i sprawi, że martwy włos zostanie wyczesany i nie będzie fruwał po domu ;)
Pozdrawiam

agnieszka2202 
Debiutant

Wysłany: 2012-05-27, 14:15   

dziekuje bardzo za podpowiedz, zaopatrzes sie w ten gammolen i w trymer, mam nadzieje ze to cos pomoze :)

Marwet 
Champion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2012-06-05, 23:10   

jest jeszcze jedna możłiwośc a minowicie czynnik środowiskowy - zbyt niska wilgotnośc powietrza w dou. Psy raz północnych maja ponadto zwiększone zapotrzebowanie na cynk niedobór tego pierwiasta może być powodem pogorszenia się jakości sierści

Odpowiedz do tematu